Agroserwis: urządzanie ogrodów przydomowych i pielęgnacja zieleni miejskiej

Nasza firma rozpoczęła działalność w 1988 roku dzięki połączeniu udziałów pracowników oraz Przedsiębiorstwa Zieleni Miejskiej w Szczecinie. Po przekształceniach staliśmy się spółką z o.o. z kapitałem zakładowym w wysokości 105.000 zł.
Od samego początku zajmujemy się pielęgnacją zieleni miejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem pielęgnacji drzew i krzewów jako jej najtrudniejszego elementu. Ilość wykonanych prac jest imponująca.
Nasza oferta obejmuje takie prace, jak sadzenie drzew i krzewów, a także cięcie gałęzi i żywopłotów oraz karczowanie korzeni. Obok pielęgnacji zieleni miejskiej zajmujemy się także projektowaniem i urządzaniem ogrodów przydomowych. Prowadzimy także wynajem podnośnika koszowego.
Na rynku szczecińskim jesteśmy prekursorami w dziedzinie leczenia i zabezpieczania drzew ozdobnych. Jako pierwszym udało się nam przeprowadzić bardzo trudny zabieg przesadzenia trzydziestoletnich drzew, które kolidowały z przebudową ulicy. Zabieg został wykonany przy pomocy przesadzarki mechanicznej o średnicy ponad dwa metry.
Nie boimy się wyzwań! Zawsze podejmujemy się zadań trudnych i wymagających dużego doświadczenia oraz fachowej wiedzy z zakresu pielęgnacji zieleni. Nasz zespół posiada znakomicie wyszkoloną kadrę kierującą oraz wykonawczą.

 

20080429218

Img0499

Współpracujemy z Polskim Towarzystwem Chirurgów Drzew oraz Polskim Towarzystwem Fitopatologicznym. Od kilku lat współpracujemy z Katedrą Dendrologii i Kształtowania Terenów Zieleni Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. W ramach tej współpracy organizujemy zajęcia praktyczne dla studentów z powyższego tematu, w zamian za co, mamy dostęp do najnowszej technologii i wiedzy.

Mamy stałą współpracę ze Spółdzielniami Mieszkaniowymi i Wspólnotami Mieszkaniowymi także podczas projektowania i realizacji tzw. „zielonych podwórek” (np. ul. Janickiego 17, Włościańska 43-63), realizacji zieleni niskiej i wysokiej przy budowie i modernizacjach dróg np. obwodnicy śródmiejskiej oraz inwestycjach deweloperskich. Na zlecenie WGKiOŚ UM Szczecin realizowaliśmy leczenie drzew pomnikowych; wielokrotnie wykonywaliśmy również zabiegi lecznicze alei platanów na Jasnych Błoniach.

Stale podnosimy swoje umiejętności z zakresu pielęgnacji i budowy terenów zieleni poprzez udział w szkoleniach i targach. Do tej pory nasze przedsiębiorstwo brało udział m.in. w SPOGA i GAFA w Kolonii, targach Budowy i Konserwacji Terenów Zieleni w Norymberdze, konferencjach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Chirurgów Drzew. Oprócz tego corocznie bierzemy udział w poznańskiej Polagrze.

Obok działalności gospodarczej prowadzimy także działalność charytatywną, sponsorujemy i wydajemy wydawnictwa naukowe poświęcone zdrowotności i leczeniu drzew, a także bierzemy udział w akcjach charytatywnych na rzecz dzieci.

W latach 1993-2002 zajmowaliśmy się pielęgnacją zieleni miejskiej w tak reprezentacyjnych dla naszego miasta miejscach, jak Park Żeromskiego i Wały Chrobrego oraz na terenach przyległych.